همه چیز درباره آپدیت جدید هسته اصلی الگوریتم گوگل

google

110 روز پیش

شاید شما هم اخیرا شنیده باشید که گوگل در 10 مرداد , دست به آپدیت در هسته اصلی الگوریتم خود زده است و سعی داشته تا با بالا بردنش کیفیت نمایش محتوای جستجو شده توسط کاربران بتواند قدم های در افزایش رضایت کاربرانش بردارد به همین منظور شاید شما هم به تازگی متوجه تغییراتی در بازدید و رتبه سایتتون در گوگل شده باشید . در این مقاله سعی میکنم اطلاعاتی که در خصوص این آپدیت بدست اوردم رو با شما در میان بگذارم.

 

آپدیت جدید هسته اصلی الگوریتم گوگل چگونه عمل میکند ؟

 

گوگل پیش از این از اجرای این بروز رسانی اطلاع داده بود, گوگل با این آپدیت اعلام کرد در خصوص رشد و تعامل خودش از قوائد خاصی استفاده نمیکند و خیلی از عوامل میتواند سئو وب سایت شما را تحت شعاع قرار دهد. و در این آپدیت شاهد این بودیم که صفحاتی که دارای محتوای کوتاه و دارای چگالی زیاد کلمات کلیدی پر تکرار هستند افت بیشتری داشته اند با توجه به الگوریتم RankBrainگوگل به شما توصیه میکنم سعی نکنید با استفاده از متد های قدیمی و منسوخ شده اقدام به سئو محتوای خود کنید گوگل با به کار گیری هوش مصنوعی تونسته خیلی راحت این روش هارو از کار بندازه شما بهتره با بهره گیری از ابزار های جدید اقدام به رصد رفتار کاربراتون کنید و سعی کنید زمان ماندگاری ورودی های گوگلتون رو در سایت افزایش بدید تا شاهد رشد در رتبه و بازدید سایتتون باشید

 

توصیه های گوگل جهت بهبود رتبه در آپدیت جدید

 

گوگل در  این آپدیت اعلام کرد توصیه جدید در کار نیست و هیچ تغییری برای صفحاتی که محتوای قوی و بانس ریت خوبی دارند نیاز نیست و شما باید سعی کنید به روی محتوای صفحات عمیق تر و ضعیف تر کار کنید تا بتوانید در این الگوریتم رتبه مناسبی داشته باشید دنی سالیوان مدیر وب سایت Search Engine Land در توئیتی که در اول ماه آگوست منشتر کرد اعلام کرد اگر میخواهید عملکرد بهتری نسبت به سایر رقیبانتان داشته باشید ! پس روی محتوای عالی متمرکز باشید

به نظر میرسه با توجه به این تغییرات گوگل هر روز بیشتر از دیروز به کیفیت محتوا ، طول محتوا ، ارزشمند بودن محتوا برای کاربران و درست کار کردن اهمیت میدهد و این هیچ چیز جدیدی نیست ، لیکن به دلیل هوشمند تر شدن گوگل در درک محتوای با کیفیت و رفتار کاربر  ، در هر آپدیت اهمیت آن را بیشتر خواهیم دید .

همچنین در برخی از سایت هایی که چگالی کلمات کلیدی دربرخی از صفحات آنها زیاد بوده دچار افت بیشتری نسبت به سایت هایی شده که از کلمات کلیدی LSI استفاده کرده اند . به همین منظور سعی کنید به جای تکرار کلمات کلیدیتون در یک مقاله به صورت پی در پی از کلمات هم معنی و مترادف استفاده کنید جهت این منظور می توانید از ابزار  زیر جهت استخراج کلمات Lsi استفاده کنید.

 

ابزار Google Keyword Planner

 

برای استفاده از Google Keyword Planner نیاز مند به ثبت‌نام در گوگل ادوردز هستید. بعد از ثبت‌نام و وارد شدن به حساب کاربری خود می‌توانید به این ابزار دسترسی داشته باشید. ولی جدیدا برای دسترسی به آمار دقیق حتما باید اکانت شما دارای شارژ باشد.

 

ابزار LSI Keyword Generator

 

این ابزار نیز یکی ابزارهای ساده اما بسیار خوب در زمینه شناسایی کلمات کلیدی و عبارات متشابه است. می‌توانید از این آدرس به این سایت دسترسی داشته باشید lsigraph.com سایت های دیگری از این قبیل وجود دارند که می‌توان به دو سایت keywordgen.com و kwfinder.com اشاره نمود که برای زبان فارسی مناسب هستند.

 

نیازی نیست کار خاصی انجام دهید ! کافیست محتوای با کیفیت تولید کنید .

در نهایت میشه گفت گوگل در این آپدیت هیچ نکته جدیدی رو اعلام نکرده و صرفا این آپدیت بر بهبود عملکرد فعلی گوگل است.

منبع : سون لرن